Szkolenie Edukacja regionalna w Krainie Ducha Gór

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Faktor”, Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór zapraszają na  szkolenie dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców „Edukacja regionalna w Krainie Ducha Gór- zasoby endogenne i naturalne, historyczne, ludzkie.

Edukacja w zakresie istniejących produktów,  rzemiosła, potraw: tradycyjnych, lokalnych, opartych na tradycjach oraz pokazanie konieczności poszukiwania i odkrywania kolejnych. Budowanie poczucia tożsamości i więzi z regionem u dzieci i młodzieży, również dorosłych mieszkańców naszego obszaru”, które odbędzie się w dniu 11.03.2015 r. w Karpaczu, w Ośrodku „U Musa”, ul.Parkowa1, godz. 13.00.

Program:

13.00 – 18.00

Co to jest edukacja regionalna i do czego jest potrzebna? Zasoby endogenne i naturalne, historyczne, ludzkie, inne.

Przedstawienie istniejących produktów,  rzemiosła, potraw: tradycyjnych, lokalnych, opartych na tradycjach oraz pokazanie konieczności poszukiwania i odkrywania kolejnych.  Budowanie poczucia tożsamości i więzi z regionem u dzieci i młodzieży, również dorosłych mieszkańców naszego obszaru.

Szkolenie poprowadzą pracownicy LGD Partnerstwo Ducha Gór.

Każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów: foldery informacyjne oraz prezentację mulimedialną do wykorzystania w pracy dydaktycznej. Ponadto każdy otrzyma przewodnik i komplet materiałów od LGD Partnerstwo Ducha Gór.

Zapewniamy również przerwę kawową.

Ponadto szkoły, z których  nauczyciele wezmą udział w szkoleniu otrzymają możliwość bezpłatnych warsztatów dla dzieci z zakresu edukacji regionalnej tj. wytwarzanie produktów lokalnych takich jak np: filcowanie wełny, zielarskie, pieczenie wyrobów tradycyjnych, wypiek pierników, chleba i inne.

 

Na szkolenie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców zainteresowanych tym tematem z obszaru działania LGD, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy elektronicznie lub papierowo do dnia 09.03.2015 r. do godz. 16.00 na formularzu zgłoszeniowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., ul. Konstytucji 3 Maja 25, 58-540 Karpacz. W przypadku trudności ze zgłoszeniem elektronicznie lub papierowo istnieje możliwość zgłoszenia telefonicznego pod nr tel. 75 644 21 65.

 

Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Ekomuzea, mobilne Otwarte Pracownie oraz edukacja regionalna na obszarze LGD Partnerstwo Ducha Gór”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, w ramach osi IV LEADER, działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii Rozwoju, Małe Projekt, realizowany przez Stowarzyszenie „Faktor”.

 

PRZERWA KAWOWA ZOSTAŁA UFUNDOWANA PRZEZ OŚRODEK U MUSA!

Serdecznie zapraszamy!

Pobierz tekst zaproszenia (.DOC)