Seminarium „Ekomuzea i Otwarte Pracownie jako element turystyki kulturowej regionu, edukacji regionalnej i tożsamości regionu

 

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Faktor”, Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór zapraszają na seminarium „Ekomuzea i Otwarte Pracownie  jako element turystyki kulturowej regionu, edukacji regionalnej i tożsamości regionu”, które odbędzie się w dniu 09.03.2015 r. w Karpaczu, w Ośrodku „U Musa”, ul.Parkowa1, godz. 11.00.

 

Program:

11.00 – rozpoczęcie seminarium

11.15 -13.00 Ekomuzea – co to jest? Przykłady i rodzaje ekomuzeów na świecie, w Polsce oraz na Dolnym Śląsku, prezentacja modeli, wpływa na turystykę regionu itd…. Otwarte Pracownie – przykłady na świecie i Dolnym Śląsku. Edukacja regionalna.

13.00 – Obiad

13.30-15.00 Prezentacja ekomuzeów Krainy Ducha Gór, Otwartych Pracowni. Współpraca pomiędzy ekomuzeami oraz osobami prowadzącymi Otwarte pracownie w zakresie praktycznej i logistycznej współpracy, w  zakresie merytorycznym. Wypracowanie wspólnej oferty turystycznej i edukacji regionalnej. Praca warsztatowa.

15.00-16.00 Podsumowanie zakończenie seminarium.

Seminarium poprowadzą pracownicy LGD Partnerstwo Ducha Gór. Każdy uczestnik otrzyma materiały edukacyjne dot. ekomuzeów, przerwę kawową oraz obiad.

Na seminarium zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tym tematem z obszaru działania LGD, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy elektronicznie lub papierowo do dnia 07.03.2015 r. do godz. 16.00 na formularzu zgłoszeniowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., ul. Konstytucji 3 Maja 25, 58-540 Karpacz. W przypadku trudności ze zgłoszeniem elektronicznie lub papierowo istnieje możliwość zgłoszenia telefonicznego pod nr tel. 75 644 21 65.

 Seminarium odbywa się w ramach projektu „Ekomuzea, mobilne Otwarte Pracownie oraz edukacja regionalna na obszarze LGD Partnerstwo Ducha Gór”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, w ramach osi IV LEADER, działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii Rozwoju, Małe Projekt, realizowany przez Stowarzyszenie „Faktor”.

 PRZERWA KAWOWA ORAZ OBIAD ZOSTAŁY UFUNDOWANE PRZEZ OŚRODEK U MUSA! 

Serdecznie zapraszamy!

Pobierz treść zaproszenia (.DOC)